عکس و بیوگرافی علیرام نورایی

عکس و بیوگرافی علیرام نورایی

با سلام خدمت دوستان در این پست به عکس و بیوگرافی علیرام نورایی بازیگر جوان و محبوب خوش اتیه سینما و تلویزون پرداختیم

علیرام نورایی

علیرام نورایی

 بیوگرافی علیرام نورایی

علیرام نورایی از سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را در زمینه تئاتر شروع کرد و همچنین فعالیت سینمایی خود را در سال ۱۳۸۴ با ایفای نقش در فیلم سینمایی «گرگ و میش» آغاز نمود. از دیگر فعالیت‌های وی می‌توان به حضور در تئاترهای مختلف، فیلم‌های کوتاه، جشنواره تئاتر دانشجویی و مجموعه‌های تلویزیونی اشاره کرد. همچنین تا کنون در سریال‌های آسپرین (مجموعه نمایش خانگی) پول کثیف، جابربن حیان، ماتادور، شاید برای شما هم اتفاق بیفتد، سینمایی سیب ترش، قلاده‌های طلا، پله، همیشه سینما و شاید برای شما هم اتفاق بیفتد در اپیزودهای شب شکار، گنجشک‌های شاهد، نور در تاریکی، بعضی آرزوها بازی کرده‌است.

 

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی و همسرش

در برخی مجله‌ها و سایت‌ها همسر علیرام نورایی را صبا تاجیک معرفی کرده‌اند و مجله اینترنتی اراس این مطلب را نه رد و نه تائید می‌کند و تا چه اندازه این مطلب واقعیت دارد هنوز به‌طور رسمی از سوی یک منبع موثق تائید نشده است. تنها در حد یک گمان هست بیشتر این احتمال که صبا تاجیک همسر علیرام نورایی باشد بیشتر با توجه به‌عکس های که علیرام نورایی از خود و همسرش در اینستاگرامش منتشر کرده است به وجود آمده که عکس همسر علیرام نورایی بسیار شبیه تاجیک مدلینگ معرف هست. صبا تاجیک متولد ۱۰ دی‌ماه ۱۳۶۷ اهل تهران حوالی تجریش است و به آنجلینای ایرانی مشهور است.

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی در فیلم یتیم خانه ایران

علیرام نورایی دربارهٔ فیلمنامه فیلم «یتیم‌خانه ایران» گفت: “وقتی فیلمنامه «یتیم خانه ایران» را به من معرفی کردند بسیار متعجب شدم چرا که تاکنون راجع به این برهه از تاریخ معاصر ایران چیزی نشنیده بودم و حتی در کتابهای درسی هم اطلاعاتی از این واقعه که حدود ۴ تا ۱۰ میلیون در آن کشته شدند وجود نداشته‌است.

علیرام نورایی

علیرام نورایی

فیلم‌شناسی علیرام نورایی
آثار سینمایی علیرام نورایی

یتیم‌خانه ایران (ابوالقاسم طالبی، ۱۳۹۳)
استرداد (علی غفاری، ۱۳۹۰)
هشتمین روز هفته (امیر سائلی، ۱۳۹۰)
قلاده‌های طلا (ابوالقاسم طالبی، ۱۳۹۰)
گلوگاه شیطان (حمید بهمنی، ۱۳۸۹)
نفوذی (احمد کاوری، مهدی فیوضی، ۱۳۸۷)
گرگ و میش (قاسم جعفری، ۱۳۸۵)
بازنده (قاسم جعفری، ۱۳۸۳)

آثار تلویزیونی علیرام نورایی

سریال اینترنتی نفوذ بازیگر آرش تیمورنژاد
فیلم نیمه بلند «فیلم نیمه بلند پله» بازیگر محمد آهنگر
تله‌فیلم «ساعت به وقت صفر» بازیگر احمد معظمی
یک روز قبل بازیگر صادق کرمیار
قفسی برای پرواز بازیگر یوسف سیدمهدوی
تله‌فیلم نامه بازیگر حسین حکمت جو
شاید برای شما هم اتفاق بیفتد بازیگر محمود معظمی اپیزودهای: شب شکار، گنجشک‌های شاهد، نور در تاریکی، بعضی آرزوها
عملیات ۱۲۵ بازیگر محمدرضا آهنج قسمت نهم
تله‌فیلم کارد و پنیر بازیگر محمود معظمی
هوش سیاه بازیگر مسعود آب پرور قسمت پنجم
تله‌فیلم یکی از میان ما بازیگر حمید بهمنی
مردان تاریخ ساز بازیگر محمود معظمی
تله‌فیلم خط باریک بازیگر شفیع آقامحمدیان
تله‌فیلم گروگان بازیگر محمدرضا آهنج
تله‌فیلم راهی عاشق بازیگر اکبر منصور فلاح
تله‌فیلم خواب برفی بازیگر محمدرضا کرمیار
شب مهتاب بازیگر شهرام باباپور
تله‌فیلم حضور بازیگر مسعود تکاور
تله‌فیلم بی پایان بازیگر کاوه سجادی حسینی
ازنفس‌افتاده بازیگر قاسم جعفری
جابربن حیان بازیگر جواد افشار
پول کثیف بازیگر جواد افشار
کمکم کن بازیگر قاسم جعفری
تئاتر یکی از خیلی‌ها جشنواره تاتر فجر ۱۳۸۲ بازیگر
تله‌فیلم شب مهتابی بازیگر
خواهران غم بازیگر
تله‌فیلم رفقای خوب بازیگر آرش معیریان
مسافری از هند بازیگر قاسم جعفری
آخرین آواز ققنوس بازیگر مسعود تکاور
شب آفتابی بازیگر قاسم جعفری
سایکودرام بازیگر
راهی به ملکوت بازیگر کریم سربخش
جاده چالوس بازیگر احمد معظمی
آسپرین بازیگر فرهاد نجفی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

سایر فعالیت ها علیرام نورایی

مربی ورزش پارکور در قاره کهن است. او در زمینه ورزشهای رزمی نیز فعالیت دارد

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

حاشیه علیرام نورایی و باران کوثری

علیرام نورایی گفت: در پارک شهر هم رو دررویی اتفاق افتاد که متاسفانه منجر به درگیری فیزیکی شد ولی من در آن درگیری کتک نخوردم.

«باران کوثری» با همراهی دو نفر از عوامل پشت صحنهٔ سینما، ابتدا اقدام به توهین به «نورایی» کرده و در ادامه حتی قصد درگیری با او را داشته اند که البته موفق هم نشده اند.

به هر حال «باران کوثری» با برخورد فاشیستی اخیر خود در تئا تر شهر نشان داد که هنوز روحیات پری بلنده ها و «شعبان بی مخ ها» و «جاهل مسلک ها» ی دههٔ بیست و سی تهران قدیم زنده است و در عین ناباوری، این بار در نزدیکی یکی از مراکز به اصطلاح فرهنگی تهران و جایی که آن را مرکز روشنفکری پایتخت می نامند و حتی جالب تر، در میان هنرمندانی که داعیهٔ «فرهنگی» بودن آن ها گوش فلک را کر کرده است، این روحیات خشن و بدوی، دوباره بروز و ظهور پیدا کرده است.

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

مصاحبه با علیرام نورایی

علیرام نورایی در گفتگویی درباره اینکه عنوان می شود مظلوم ترین بازیگر سینما به شمار می رود، گفت: به صورت حرفه ای به کارم نگاه کرده ام و اصلا خودم را مظلوم نمی بینم، بلکه در برخی موارد ایستاده ام و با تمام حواشی و اتفاقاتی که افتاد اصلا عقب نشینی نکردم، البته قبول دارم که در حرفه ام کمی بدشانس بوده ام.

وی ادامه داد: اتفاقی که سال های پیش منتظر آن بودم، با کمی شانس می توانست در بسیار زودتر از این رخ دهد؛ من دقیقا زمانی وارد سینما شدم که دوران چشم رنگی ها بود که البته بسیار هم زود گذشت، البته وقتی الان به آن سال ها نگاه می کنم خدا را شکر می کنم که قدم به قدم و با نقش های کوچک پیشرفت کردم چرا که اگر زود ار این اتفاق می افتد زود هم خارج می شدم

بازیگر «قلاده های طلا» اظهار داشت: مسیر سخت و طولانی بود ولی به لحظه به لحظه آن افتخار می کنم؛ چرا که خیلی یاد گرفتم؛ البته شاید دوست داشتم در سن ۲۵ سالگی به طور مثال اسمم در سر در سینماها قرار بگیرد، ولی خوشحالم که این اتفاق نیفتاد؛ چرا که اگر اینگونه می شد، الان باید دنبال شغل دیگری می گشتم.

نورایی تصریح کرد: بازیگران زیادی بودند که با سریال های پرطرفداری وارد سینما شدند، ولی الان دیگر نامی از آنها نیست.

 

وی درباره حضورش در فیلم «قلاده های طلا» و تبعات آن با وجود آگاه بودن از حاشیه های فیلم «پایان نامه» گفت: اصلا فیلم قلاده های طلا قابل مقایسه با پایان نامه نیست و از سوی دیگر در جریان تبعات بازی در «قلاده های طلا» بودم و ترس هم داشتم که باید با یکسری مسائل روبه رو شوم؛ ولی وقتی با ابوالقاسم طالبی قبل از کلید خوردن کار صحبت کردم و بیشتر به انگیزه ساخت این فیبلم در آن زمان پی بردم، باری خودم هم انگیزه شد.

بازیگر «قلاده های طلا» تصریح کرد: ما با هر دیدگاه فکری و سیاسی باید همدیگر را به عنوان خواهر و برادر قبول داشته باشیم و وقتی متوجه این انگیزه کارگردان شدم بیشتر جذب فیلم شدم.

نورایی افزود: دغدغه طالبی این بود که یادمان نرود که همه ما هموطن و خواهر و برادر هستیم و یادمان نرود که تفاوت دیدگاه سیاسی باعث نشود که دشمن درجه یک همدیگر شویم در زمانی که تمام دنیا برایمان چنگ و دندان نشان می دادند و البته این انگیزه شخصی ام هم بود.

وی در پاسخ به این سوال که در سال ۸۸ به کدام جناح سیاسی رای داده اید، تصریح کرد: این سوال بسیار شخصی است، البته من وارد بازی های سیاسی شدم علی رغم میل باطنی ام؛ البته دوست داشتم به کارم حرفه ای نگاه کنم و نقش ام در قلاده های طلا پتانسیل زیادی برای پیشرفتم داشت.

بازیگر «قلاده های طلا» گفت: کار اکشن در سینمای ما گم است ولی من می توانستم این کار را در نقشم در این فیلم به نمایش بگذارم، البته قبل از بازی در «قلاده های طلا» برای سال ها هیچ پیشنهاد بازی سینمایی نداشتم؛ البته تله فیلم و نقش های کوتاه در سریال ها داشتم، ولی در این مدت یک فیلمساز با من تماس نگرفت که نقشی را به من پیشنهاد دهد.

نورایی با بیان اینکه بعد از بازی در «قلاده های طلا» کار سینمایی انجام دادم، افزود: این مسئله که فلان بازیگر برای یک پروژه ای شرط بگذارد که اگر فلان بازیگر در فیلم بازی کند، من در پروژه حضور نخواهم داشت و به نظرم این مسئله در هنر و در حرفه سینما جایگاهی ندارد؛ چرا که وظیفه بازیگران بازی نقش است و این شرط گذاشتن ها اصلا وجهه خوبی نیست و اینگونه اتفاقات بعد از بازی ام در «قلاده های طلا» برایم خیلی اتفاق افتاد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با بازیگری که چنین شرطی را گذاشته بود در محافل سینمایی روبه رو شده اید یا خیر، اظهار داشت: خیلی در محافل سینمایی حضور ندارم و شاید خیلی هم دیگران دوست ندارند که من حضور داشته باشم.

بازیگر «قلاده های طلا» درباره اخراجش از یک محفل سینمایی توسط کمال تبریزی گفت: داستان قشنگی نبود آن شب و آن زمان هم مصاحبه های زیادی انجام دادم ولی بعد از مدتی به این نتیجه رسیده ام که این مسائل درون سینمایی است و بهتر است که دیگر مصاحبه نکنم.

 

نورایی در ادامه صحبت هایش درباره بایکوت شدنش بعد از حضور در «قلاده های طلا» گفت: فکر نمی کردم تا این اندازه بی رحمانه با این نقش برخورد شود.

وی در پاسخ به این سوال که پیش از بازی در قلاده های طلا حاشیه های ایجاد شده برای بازیگران فیلم «پایان نامه» را دیده بودید، گفت: باز هم می گویم که قلاده های طلا اصلا با پایان نامه قابل مقایسه نیست، حداقل از لحاظ ساختاری و قصه قابل مقایسه نیستند و معتقدم «قلاده های طلا» یک سینمای قابل دفاع بود.

بازیگر «قلاده های طلا» گفت: این فیلم یک تریلر سیاسی و جاسوسی بود، ولی می توان زمان و مکان فیلم را حذف کرد و در بسیاری از کشورها آن را به نمایش گذاشت؛ به عبارت دیگر می توان در کشورهای دیگر آن را به نمایش گذاشت و اصلا هم عنوان نکنیم که قصه مربوط به کشور ایران است.

نورایی در پاسخ به این سوال که برای بازی در این فیلم گول خوردی، افزود: من نقشی که در این فیلم بازی کردم را دوست دارم و تبعات آن را هم پذیرفتم و نقش ام ارزش این کار را داشت؛ البته پول خوبی هم نگرفتم و شاید دستمزدم در این فیلم کمتر از دستمزدم در فیلم قبلی ام بوده است و اصلا اینگونه نبود که بعد از بازی در این فیلم خانه خریده باشم و یا ماشین گرانقیمتی بخرم.

وی با بیان اینکه برخی افراد به صورت معنوی از من حمایت کردند، اظهار داشت: دانشجویان دانشگاه تهران شدیدا از من حمایت معنوی کردند و وقتی در فضای مجازی به من توهین می شد، این دانشجویان از من حمایت کردند.

بازیگر «قلاده های طلا» تصریح کرد: مسیری که بعد از قلاده های طلا طی کردم، مسیر بدی نیست و الان هم راضی هستم و افتخار می کنم که در پروژه قلاده های طلا بازی کنم.

حاشیه علیرام نورایی باران کوثری

نورایی درباره کتک خوردن از باران کوثری بعد از بازی در «قلاده های طلا» گفت: اینگونه نبود داستان و شاید عده ای دوست داشتن اینگونه القا کنند، البته با گروهی که در کنار وی بودند به صورت لفظی درگیر شدیم این اتفاق به قدری کدر است که فقط حال آدم را بر هم می زند.

وی گفت: ما مثلا کار هنری می کنم و اینگونه رو در روی یکدیگر قرار گرفتن فقط برای اینکه اختلاف عقیده داریم، کار زشتی است. البته از برچسب هایی مانند وطن فروش را به من زده اند. البته در آن زمان هجمه زیادی علیه من در فضای مجازی ایجاد شد البته من در این جامعه زندگی می کنم و واقعا عکس العمل افراد در جامعه آن عکس العمل هایی نبود که برخی در اینستاگرامم انجام می دادند.

بازیگر «قلاده های طلا» تصریح کرد: نمیخواهم بگویم بازیگر محبوبی هستم ولی آنقدری که برخی دوستان تلاش کردند نشان دهند بازیگر منفوری نیستم؛ چرا که بین مردم زندگی می کنم و عکس العمل ها را می بینم ولی عده ای دوست داشتند مرا منفور نشان دهند.

نورایی در پاسخ به اینکه شاید به خاطر سکوتت این همه هجمه علیه تو راه افتاد، خاطر نشان کرد: من سعی می کنم به هدفی که برای خودم در بازیگری تعیین کرده ام، برسم و با وجود گذشت سال های زیادی هنوز در تلاش هستم که به آن هدفم برسم و می خواهم این کار به شکل درست و بدون پارتی و پول برایم رخ دهد.

وی افزود: من در مقابل حاشیه ها سکوت کردم ولی وقتی کار به جایی رسید که افراد فحش ناموس به من دادند، دیگر گفتم که حرف می زنم و تعداد زیادی از رسانه ها در طول روز با من مصاحبه می کردند که این مسئله را داغ تر کنند، البته برخی خودشان حرف هایی را از قول من مطرح می کردند و حاشیه ها در حال بزرگ تر شدن بود، تا جایی که تصمیم گرفتم دیگر صحبت نکنم و تنها می خواستم به حرفه ام فکر کنم.

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی سریال آسپرین

یکی از نقش‌های ماندگار وی، بازی در سریال آسپرین است. سریال آسپرین مجموعه‌ای نمایشی محصول سال ۱۳۹۵–۱۳۹۴ در ۱۷ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای به کارگردانی و تهیه‌کنندگی فرهاد نجفی است که از شبکهٔ خانگی پخش شد. آسپرین داستان یک پزشکی است که قصد دارد بر روی یکی از بیماران مرد خود آزمایش‌های عجیبی و غریبی انجام دهد؛ اما نتایج آزمایش‌ها چیزی خارج از تصور پزشک روی می‌دهد و اوضاع بیمار از کنترلش خارج می‌شود و باعث می‌شود سریال به شرایط پیچیده و معمایی سوق پیدا کند. در این سریال علیرام نورایی در نقش نیما، مجید صالحی در نقش آرمان، همایون ارشادی در نقش دکتر کیوان اردلان، هادی کاظمی در نقش فرهاد، شقایق فراهانی در نقش دکتر مریم حامد و … ایفای نقش کرده‌اند.

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

عکس های خاص واینستاگرامی  علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

بازی علیرام نورایی در فیلم قلاده‌های طلا

فیلم سینمایی قلاده‌های طلا که یک فیلم سیاسی است و حوادث پس از انتخابات سال ۸۸ را روایت می‌کند در سال ۱۳۹۰ به کارگردانی ابوالقاسم طالبی ساخته شد.

علیرام نورایی درباره حضورش در فیلم «قلاده‌های طلا» و تبعات آن باوجود آگاه بودن از حاشیه‌های فیلم «پایان‌نامه» گفت: اصلاً فیلم قلاده‌های طلا قابل‌مقایسه با پایان‌نامه نیست و از سوی دیگر در جریان تبعات بازی در «قلاده‌های طلا» بودم و ترس هم داشتم که باید با یکسری مسائل روبه‌رو شوم؛ ولی وقتی با ابوالقاسم طالبی قبل از کلید خوردن کار صحبت کردم و بیشتر به انگیزه ساخت این فیلم دران زمان پی بردم، باری خودم هم انگیزه شد. وی تصریح کرد: ما با هر دیدگاه فکری و سیاسی باید همدیگر را به‌عنوان خواهر و برادر قبول داشته باشیم و وقتی متوجه این انگیزه کارگردان شدم بیشتر جذب فیلم شدم. نورایی افزود: دغدغه طالبی این بود که یادمان نرود که همه ما هم‌وطن و خواهر و برادر هستیم و یادمان نرود که تفاوت دیدگاه سیاسی باعث نشود که دشمن درجه‌یک همدیگر شویم درزمانی که تمام دنیا برایمان چنگ و دندان نشان می‌دادند و البته این انگیزه شخصی‌ام هم بود.

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی

عکس های خاص واینستاگرامی  علیرام نورایی

علیرام نورایی

علیرام نورایی