بابک جهان بخش خواننده ی پاپ و پسرش ارتا

بابک جهان بخش خواننده ی پاپ و پسرش ارتا

بابک جهان بخش خواننده ی پاپ و پسرش ارتا

بابک جهان بخش خواننده ی پاپ و پسرش ارتا

بابک جهان بخش خواننده ی پاپ و پسرش ارتا

بابک جهان بخش خواننده ی پاپ و پسرش ارتا

اين روزها دغدغه بابك جهانبخش چيست؟
دغدغه اصلي‌ام اين است كه بايد چه كاري انجام بدهم كه علاوه بر اينكه بتوانم موقعيتم را در بازار موسيقي حفظ كنم، يك تحول جديدي هم ايجاد كرده باشم كه مي‌دانم با توجه به تعدد كاري كه در بازار موسيقي وجود دارد، كار واقعا سختي است. از طرف ديگر ذائقه مخاطب، خط مشخصي ندارد و موسيقي پاپ آنقدر شلوغ شده است كه پيدا كردن آن خط اصلي واقعا سخت است. اين بزرگ‌ترين دغدغه من است كه بتوانم آلبومي ارائه بدهم كه تحولي در آن ايجاد شود.

اخبار,اخبار فرهنگی,بابك جهانبخش‌
و دغدغه شما در زندگي شخصي چيست؟
در زندگي شخصي دغدغه خاصي ندارم. البته با توجه به وجود آرتا در زندگي‌ام، شرايط كاملا تغيير كرده و مسووليت‌هايم بيشتر شده است. شايد ديگر آن سيستم آرتيست بودن وجود نداشته باشد و همه چيز در زندگي من و همسرم، وابسته به شرايط آرتا شده است و به نوعي آرتا ما را مديريت مي‌كند. (باخنده) البته حضور آرتا در زندگي كاري من هم مي‌توانست تاثيرگذار باشد و شايد باعث كم‌كاري من شود ولي من سعي كرده‌ام كه اين بخش از كار را مديريت كنم تا اين اتفاق رخ ندهد.
تابه‌حال شده كه مثلا يك كنسرت را به‌خاطر شرايط آرتا اجرا نكرده باشيد!؟
به اين شكل كه نه! ولي قاعدتا يكي از دغدغه‌هاي ما هنگام برگزاري كنسرت اين است كه مثلا آرتا را پيش چه كسي بگذاريم!؟ مخصوصا در كنسرت‌هايي كه در دو سانس برگزار مي‌شود اين اتفاق بيشتر نمايان مي‌شود. يا مثلا هنگام برگزاری يكي از كنسرت‌هاي تهران، آرتا مريض بود و من بعد از كنسرت سريع آرتا را بردم دكتر و. . .
آرتا کوچولو مسافرت‌هاي شما را هم تحت‌تاثير قرار داده است؟
بالطبع از مسافرت‌هاي خارج از كشورمان كم كرده است چون خيلي طاقت نشستن در هواپيما را ندارد. (باخنده) ولي سفرهاي داخلي‌مان هميشه به‌راه بوده است. البته الان كه بزرگ‌تر شده و اين مسائل كمتر شده است. اما در كنار تمام اين دغدغه‌ها، وجود آرتا در زندگي‌ام يك اتفاق عجيب و زيبا بوده است كه لذت‌هاي خاص خودش را هم داشته و دارد.
با اين شرايط و با توجه به مشغله‌هاي كاري‌تان در عرصه موسيقي، قطعا در اين بين همسرتان بيشتر كارهاي خانه و امور مربوط به آرتا را مديريت مي‌كند!؟
اتفاقا من در كارهاي خانه هم خيلي كمك مي‌كنم و سعي مي‌كنم با همسرم به شكل موازي پيش بروم. اتفاقا من چون آدم مسووليت‌پذيري هستم، بعضي از كارها را حتما بايد خودم انجام بدهم تا خيالم راحت شود.

بابک جهان بخش خواننده ی پاپ و پسرش ارتا

بابک جهان بخش خواننده ی پاپ و پسرش ارتا

شما وقتي همسن آرتا بوديد، چطور كودكي بوديد؟
پدرم كه مي‌گويد آرتا از من خيلي آرام‌تر است.(باخنده)

كلا بچه‌دار شدن چه حسي براي شما دارد؟
بچه‌دار شدن در كنار تمام سختي‌هايي كه دارد، لذت‌هاي عجيبي هم دارد و حس خوبي به زندگي انسان مي‌دهد؛ مثلا روزهايي كه آرتا خانه نيست، دائم حس مي‌كنم كه يك چيزي در خانه كم است و آن حس و حال هميشگي وجود ندارد.

تابه‌حال شده براي آرتا كم گذاشته باشيد؟
به نظرم پدر بودن اين نيست كه فقط شما كار كنيد و پول دربياوريد و زندگي را بچرخانيد. به‌نظرم پدر بودن يا مادر بودن اين است كه شما در كنار تمام مسووليت‌هايي كه داريد، به شكل معنوي هم بايد كارهايي را براي فرزندتان انجام دهيد. بايد اعتراف كنم كه به دليل مشغله‌هاي كاري كه داشته‌ام، در بخش كارهاي معنوي، شايد براي آرتا كم گذاشته باشم و اين كمي آزارم مي‌دهد.

چقدر سعي مي‌كنيد در زندگي‌تان آرامش داشته باشيد؟
من آدم چندبعدي نيستم و در عين حال خيلي به كارم وابسته هستم. وقتي جايگاه شما در بين مردم بالاتر مي‌رود، بالطبع انتظارات هم از شما افزایش پیدا می‌کند و اين باعث مي‌شود كه شما تلاش خودتان را بيشتر كنيد و روي كارتان تمركز بيشتري داشته باشيد و خود به خود اتفاقات حاشيه‌ای آن هم بيشتر مي‌شود و شايد اين موضوع روي آرامش شما هم تاثيرگذار باشد ولي با اين حال من هميشه سعي كرده‌ام كه آرامش خودم را در زندگي و كار حفظ كنم و حتي اين آرامش را به مخاطب هم انتقال بدهم.
يكي از دلايلي كه هميشه از حواشي فراري هستم، اين است كه احساس مي‌كنم اگر زندگي‌ام را شلوغ بكنم، ديگر خودم نيستم و از بين خواهم رفت. سعي مي‌كنم هميشه حواسم به خود و زندگي‌ام باشد كه آن روحيه هنري‌ام را از دست ندهم. من هنوز هم دوست دارم هنرمند باشم و هنوز هم مثل روزهاي اول با عشق، حساسيت و وسواس كارهايم را جمع‌وجور مي‌كنم و حتي تلاشم را هم در اين سال‌ها بيشتر و بيشتر كرده‌ام.

بابک جهان بخش خواننده ی پاپ و پسرش ارتا

بابک جهان بخش خواننده ی پاپ و پسرش ارتا