مقصر اصلی فاجعه منا

مقصر اصلی فاجعه منا

مقصر اصلی فاجعه منا

مقصر اصلی فاجعه منا

 

مقصر اصلی فاجعه منا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، برخی منابع خبری منطقه اعلام کردند علت حادثه خونین منا ورود ناگهانی کاروان چند صد نفره وزیر جنگ عربستان و همراهانش به منا بوده است

روزنامه الدیار .دلیل حادثه منا در مراسم حج را حضور جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان در منطقه مشعر منا و بازگشت وی در خلاف مسیر عبور حجاج اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پایگاه خبری روزنامه الدیار نوشت: مقامات سعودی خبر عبور خودروی یکی از سران این کشور از منطقه “مشعر منا” را که به کشته شدن صدها تن از حجاج منجر شد رد می کنند اما واقعیت آن است که “محمد بن سلمان” جانشین ولیعهد و وزیردفاع عربستان در زمان حضور شمار زیادی از حجاج در منا تصمیم گرفت در این منطقه حضور یابد. وی به همراه بیش از ۲۰۰ نیروی ارتش و ۱۵۰ مامور پلیس که او را از همه طرف محاصره کرده بودند وارد صفوف حجاج شده و به مرکز “منا” رسید. پس از این حضور، وی درجریان عکس حرکت حجاج قصد داشت محل را ترک کند که همین امر موجب تراکم جمعیت شد و حجاج دسته دسته بر روی یکدیگر افتادند و فاجعه ای بزرگ رخ داد.

الدیار افزود: سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان بلافاصله لیست مسوولان برگزاری حج را درخواست کرد و آنها مسئول این فاجعه معرفی کرد. گفته می شود ۲۸ مسئول سعودی مجرم شناخته شده اند و حکم اعدام آنها را صادر کرد

وخبری دیگر از این موضوع به این شرح است

منابع اگاه خبری: صدایی در شبکه های احتماعی به نقل از یکی از حجاج ایرانی ، علت احتمالی فاحعه امروز سرزمین منی را افشا کرده است.

این ایرانی می گوید: ماشینهای پلیس سعودی یکی از مسیرهای رمی جمره را برای اختصاص به مقامات سعودی مسدود کردند و باعث ازدحام و تراکم جمعیت و وقوع این فاجعه شدند.

از سوی دیگر، علت حضور تعداد زیادی از هموطنان ایرانی در میان کشته شدگان حادثه امروز ، در هاله ای از ابهام قرار دارد و خوب است هر چه زودتر سازمان حج، گزارشی دقیق به ملت ایران ارائه دهد.

مقصر اصلی فاجعه منا

گزارش تصویری از حادثه منا(مکه)

تصاویر جدید از حادثه منا

اسامی کشته شدگان ایرانی در منا


x بستن تبلیغات