معرفی وعکس از مازراتی گرن توریزمو

معرفی وعکس از مازراتی گرن توریزمو 

تغییرات مازراتی گرن توریزمو  مدل ۲۰۱۵  از صفحات لمسی فانتزی شروع می شود تا دکمه افزاینده قدرت اسب بخار موتور. از نقطه نظر ظاهری می توان به سپر جلوی آن که تغییرات قابل ملاحظه ای داشته است، اشاره کرد. سپر این خودرو با طراحی شگفت انگیزش، بسیار وحشی تر به نظر می رسد. با وجود عدم تغییر چراغ های جلوی این خودرو، اضافه شدن چراغ های زنون و سیستم کنترل تطبیقی تنظیم نور، آن ها را پیشرفته تر کرده است. سیستم کنترل تطبیقی تنظیم نور، مسیر مقابل راننده را حین چرخش خودرو در سر پیچ جاده ها تا حداکثر ۱۵ درجه، روشن می کند. علاوه بر استانداردتر شدن رکاب ها، دریچه های هوا روی گلگیرهای جلو نیز به منظور بهتر شدن مکش هوای داغ از موتور، بزرگ تر شده اند. آن چه بیش از هرچیزی رخ می نماید، آینه ها، رینگ های ۲۰ اینچی در چهار طرح مختلف، و چراغ های رنگی عقب است که در این مدل به زیباترین حالت ممکن طراحی شده اند. جالب تر از هر چیز دیگری باید به صندلی های چرم مجهز به بالش های جانبی اشاره کرد. اگرچه بالش ها راحتی بسیار خوبی برای سرنشینان به ارمغان می آورند، اما این راحتی هنوز با ایده آل فاصله دارد. با وجود مجهز نبودن صندلی های جلو به سیستم سردکن، این صندلی ها با داشتن سیستم گرم کن در فصل سرما بسیار مطلوب و خوشایند هستند و در کم تر از چند دقیقه می توان از طریق دکمه های کنترل دما که به صورت برجسته بر روی صندلی ها جاسازی شده اند، آن ها را فعال کرد. اگرچه این دکمه ها مادامی که روی صندلی نشسته اید، با چشم قابل رویت نیستند، اما با اندکی لمس کردن می توان آن ها را پیدا کرد.

 مازراتی گرن توریزمو

مازراتی گرن توریزمو

مشخصات فنی و موتوری خودرو مازراتی گرن  توریزمو اسپرت مدل ۲۰۱۵

حجم موتور :  ۴۷۰۰  سی سی
تعداد سیلندر : ۸ سیلندر
حداکثر سرعت : ۳۰۰
شتاب ۰-۱۰۰ کیلومتر/ساعت (ثانیه)۴.۷
مصرف سوخت (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۱۵.۵
ظرفیت باک : ۸۶
اسب بخار : ۴۶۰
گشتاور : ۵۲۰

 مازراتی گرن توریزمو

مازراتی گرن توریزمو

قیمت خودرو مازراتی گرن  توریزمو مدل ۲۰۱۵

قیمت خودرو مازراتی Base 2015 در امارات ۴۲۵۰۰۰ درهم
قیمت خودرو مازراتی  Sport 2015در امارات ۴۸۵۰۰۰درهم

ابعاد و وزن خودرو مازراتی گرن  توریزمو اسپرت مدل ۲۰۱۵

طول (متر)۴.۸۸۱
عرض (متر)۲.۰۵۶
ارتفاع (متر)۱.۳۵۳
فاصله دو محور (متر)۲.۹۴۲
ظرفیت صندوق (لیتر)۲۶۰

 مازراتی گرن توریزمو

مازراتی گرن توریزمو

معرفی وعکس از مازراتی گرن توریزمو 

به زودی مازراتی گرن توریزمو اسپرت جایگزین مدل های گرن توریزمو S و گرن توریزمو اتوماتیک شده و از این پس از این مدل به عنوان مدل اصلی گرن توریزمو و مدل هیجان انگیز گرن توریزمو MC در میان خودروهای اسپرت یاد خواهد شد. اگرچه گرن توریزمو اسپرت از گرن توریزمو MC پرقدرت تر است و شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن نیز کوتاه تر است، اما از قیمت پایه بسیار بالای آن، که بیش از ۱۴۰۰۰۰ دلار است، نمی توان چشم پوشید. از زمان معرفی کوآتروپورت در سال۲۰۱۵، فروش و کیفیت تولید مازراتی روند رو به رشدی خواهد داشت. فروش مازراتی در سال ۲۰۱۱، چیزی در حدود ۲۷۰۰ دستگاه گرن توریزمو بوده است که این رقم بسیار قابل توجه است. تیپ های کوپه و کروک از دیگر مدل های اسپرت هستند که مازراتی قصد دارد در راستای تقویت فروش گرن توریزمو، آن ها را تا پیش از ورود لوانته شاسی بلند و کواتروپورته سدان در سال آینده، روانه بازار کند و بازار را در انحصار خود در آورد.

 مازراتی گرن توریزمو

مازراتی گرن توریزمو

معرفی وعکس از مازراتی گرن توریزمو 

طراحی بدنه ماشین به گونه ای است که سرنشینان به حداقل میزان ممکن در معرض سیلی باد هستند و در گفتگوی سرنشینان با یکدیگر در حین رانندگی با سرعت بالا در اتوبان ها، نیازی به استفاده از میکروفون نیست. مازراتی گرن توریزمو  دکمه استارتر ندارد و برای روشن کردن آن کافی است فرمان را بگیرید، سویچ را بچرخانید، و استارت کنید تا موتور ۸ سیلندر ۴۷۰۰ سی سی شروع به غرش کند. گرن توریزمو  با قدرت موتور ۴۶۰  اسب بخار و گشتاور ۵۲۰ نیوتن متر در مقایسه با گرن توریزمو ۲۰۱۲ که قدرت موتور و گشتاور آن به ترتیب ۴۴۴ اسب بخار و ۵۱۰ نیوتن متر است، از قابلیت های برجسته دیگری نیز برخوردار است که از جمله آن می توان به طراحی جدید پیستون ها، مکانیسم عملکرد جدید موتور، و بهبود چشم گیر زمان احتراق اشاره نمود.

از جمله ویژگی های استاندارد موجود در مازراتی گرن توریزمو اسپرت  می توان به پوشش چرمی داخل، سیستم صوتی بوز، پورت iPod، و سیستم هشدار پارک اشاره کرد. اگرچه این خودرو مجهز به دوربین عقب نیست، اما طبق اظهار نظر شرکت مازراتی، در آینده ای نه چندان دور، این آپشن نیز به این خودرو اضافه خواهد شد. از آپشن های قابل انتخاب در مازراتی  می توان به نوع چرم پوشش داخل، نوع و رنگ دوخت صندلی ها، لنت های ترمز به رنگ های مختلف، و رینگ های آلومینیومی ۲۰ اینچی به رنگ خاکستری اشاره کرد.

 

 مازراتی گرن توریزمو

مازراتی گرن توریزمو

معرفی وعکس از مازراتی گرن توریزمو