طرز تهیه ی دمنوش یخی برای تابستان

طرز تهیه ی دمنوش برای تابستان

طرز تهیه ی دمنوش یخی برای تابستان

طرز تهیه ی دمنوش یخی برای تابستان

با شروع فصل گرما، برنامه ریزی برای مسافرت و گشت و گذارها افزایش می یابد اما گرمای شدید ممکن است در بسیاری از موارد آزاردهنده شود. دمنوش های گیاهی راهی عالی برای خارج کردن گرما از بدن و خلاص شدن از چای ها و نوشیدنی های کافئین دار همیشگی است. علاوه بر این، دمنوش های گیاهی، مزایای زیادی برای سلامتی دارند. خوشبختانه در طبیعت انواع گیاهان و ادویه جات با طعم های مختلف وجود دارند؛ بنابراین امکان ما برای استفاده از این نعمت ها، بی پایان است

برای درست کردن دمنوش های گیاهی می توانید از قوری هایی که صافی دارند و مخصوص این کار هستند استفاده کنید. البته می توانید از یک قوری معمولی هم استفاده کنید. برای این کار بگذارید آب به جوش بیاید و سپس گیاهان مورد نظر خود را در قوری با هم مخلوط کنید. این قوری نباید آلومینیومی باشد، زیرا در این صورت ممکن با مواد داخل قوری واکنش دهد. برای تزئین دمنوش خود می توانید آن را در لیوان های بزرگ و همراه با تکه های میوه های خشک مثل پوست پرتقال یا برش های نازک لیمو، لیمو ترش و یا پرتقال استفاده کنید تا رنگ و طعم دمنوش شما بهتر شود. همچنین می توانید از میوه های یخ زده مثل توت فرنگی یا زغال اخته استفاده کنید که می توانند بدون رقیق کردن دمنوش، رنگ و طعم آن را بهتر کنند. از امتحان کردن چیزهای جدید واهمه نداشته باشید.

دمنوش یخی نعنا

وجود ترکیبی به نام “منتول” در دمنوش نعناع، آن را به یک نوشیدنی با طراوت تبدیل کرده است. این دمنوش به عنوان درمان خانگی مشکلات گوارشی مانند سوء هاضمه، حالت تهوع و نفخ در نظر گرفته می شود. علاوه بر این، نعناع ویژگی های آرامبخشی هم دارد. این گیاه می تواند از طریق تحریک تعریق بدن، باعث خنک شدن شود. قرص نعناع شیرین تر از نعناع بوده و نسبت به آن، طعم تندتری دارد. شما می توانید در دمنوش خود، از ترکیب قرص نعناع و نعناع استفاده کنید.

مواد مورد نیاز برای تهیه دمنوش نعناع

۴ شاخه نعناع تازه (حداکثر ۳۰ برگ)

۲ قاشق چایخوری پودر قرص نعناع (اختیاری)

۱ قاشق غذاخوری عسل

دو برش لیمو ترش

طرز تهیه

نیم لیتر آب خنک را در یک ظرف مناسب بجوشانید. سپس قرص و برگ های نعناع را با آب جوش ترکیب کنید، روی آن را پوشانده و اجازه دهید ۵ دقیقه در همین حال باقی بماند. سپس این ترکیب را از صافی عبور داده و یک قاشق عسل با آن مخلوط کرده و بگذارید خنک شود. حالا نوشیدنی خود را با برگ تازه نعناع و یک برش لیموترش تزئین کرده و نوش جان کنید.


x بستن تبلیغات