نتانیاهو سرطان گرفت

نتانیاهو سرطان گرفت

باسلام باشگاه خبرنگاران یه خبر گذاشته بود به این عنوان سرطان غزه، سرطان گرفت؛ حقش نبود، کمش بود

که واستون گذاشتیم

نتانیاهو سرطان گرفت

نتانیاهو سرطان گرفت

 

“بنیامین نتانیاهو” نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، برای انجام برخی آزمایش‌های پزشکی مربوط به دستگاه گوارش، عازم بیمارستان شد.روزنامه عبری‌زبان “یدیعوت آحارونوت” با اعلام این خبر، نوشت “موشه یعالون” وزیر جنگ اسرائیل، به نمایندگی از نتانیاهو ریاست کابینه را بر عهده گرفت.

 

این روزنامه فاش کرد، پزشکان در سال ۲۰۱۳ با انجام آزمایش‌های مشابه روی نتانیاهو، از وجود یک تومور در روده بزرگ او ولی خوش‌خیم، خبر دادند با این وجود بخشی از روده وی که دارای تومور بود طی یک عمل جراحی از بدن او خارج شد به این ترتیب رسانه ها اعلام کردند انتقال نتانیاهو به بیمارستان و انجام معاینات پزشکی به موضوع سرطان وی ارتباط دارد.بیشتر

اما نتیانیاهو چند نفر را راهی بیمارستان کرد؟

قریب به ۲۰۰۰ نفر در جنگ غزه (۲۱۰۱۴) مجروح و راهی بیمارستان شدند از سوی دیگر آمار تکان دهنده ای که وجود دارد در رابطه با آمار معلولین است.

طبق گزارش انجمن امداد پزشکی فلسطینی در حدود ۴۳ هزار ۶۴۲ معلول فلسطینی در نوار غزه زندگی می کنند که ۲٫۴ درصد از کل جمعیت نوار غزه را شامل می شود.

این گزارش در حالی منتشر شده است که در طول جنگ های سال های اخیر رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان به ویژه فلسطینیان نوار غزه، طی بمباران های گسترده فلسطینیان بسیاری دچار معلولیت های مختلف شدند به طوریکه تنها در جنگ ۵۱ روزه سال گذشته، حملات رژیم صهیونیستی باعث شد تا نزدیک به ۱۱ هزار فلسطینی در نوار غزه مجروحیت های مختلفی را تجربه کنند که بسیاری از این مجروحین دچار معلولیت نیز شده اند.

 

آماری از ۴۰ سال خونریزی

از زمان اشغال كرانه باختري و نوار غزه در سال ۱۹۶۷ بيش از ۷ هزار فلسطيني كشته و بيش از ۶۰ هزار نفر مجروح و رو ۸۰۰ هزار نفر دستگير شده‌اند.

در طول اين ۴۰ سال بيش از ۷۰۰۰ فلسطيني شهيد – ۶۰ هزار تن مجروح و ۸۰۰ هزار تن دستگير شده اند، به طور متوسط در اين ۴۰ سال در هر سال ۱۷۵ نفر يعني هر دو روز يك نفر از فلسطينيان شهيد شده اند همچنین در هر سال ۱۵۰۰ نفر يعني در هر روز ۴ نفر مجروح شده اند.

اسرائيل از سال ۱۹۶۷ سه روستا و بيش از ۸۵۰۰ منزل مسكوني را در قدس منهدم كرده است. اين رژيم همچنين در سال ۲۰۰۸، ۱۲۴ ساختمان را تخريب كرد و در سال ۲۰۰۷، طي ۱۰۷ عمليات تخريبي ۶۱ منزل مسكوني را تخريب كرده است. اين عمليات نجر به آواره شدن ۴۳۵ فلسطيني شد كه از ميان آنها ۱۳۵ كودك بودند.

گفتني است بخش آموزشي نيز از تجاوزات اسرائيلي در امان نمانده است، براي اينكه ۱۲ مدرسه و دانشگاه تا بهار ۲۰۰۶ بنا به دستورهاي نظامي بسته شدند. ۴۳ مدرسه نيز تبديل به پادگانهاي نظامي شدند و ۸۴۵ دانشجو و دانش‌آموز توسط نيروهاي اشغالگر به شهادت رسيدند.

 

زندگی‌نامه

بنیامین نتانیاهو در سال ۱۹۴۹ میلادی در شهر تل اویو متولد شد. مادر او زیلا و پدر او پروفسور بن‌زیون نتانیاهو است. او در اورشلیم بزرگ شده است، و خانواده او بین سال‌های ۱۹۵۶ تا ۱۹۵۸، و دوباره بین ۱۹۶۳ تا ۱۹۶۷، مدتی در ایالت متحده آمریکا زندگی کردند.

در سال ۱۹۶۷ به اسرائیل بازگشت و به عضویت در یگان تکاوری فوق ویژه ستاد کل فرماندهی و عملیات ارتش اسرائیل به نام یگان سایرت متکل پیوست. او دوباره در سال ۱۹۷۲ به آمریکا بازگشت و تحصیلات خود را در مؤسسه فناوری ماساچوست آغاز کرد.

 

تحصیلات

بنیامین نتانیاهو دارای مدرک کارشناسی در رشته معماری و کارشناسی ارشد در مدیریت اجرایی از دانشگاه‌ام‌آی‌تی است. وی مدرک دکترای خود را از هاروارد در رشته علوم سیاسی کسب کرده است
مواضع نسبت به اختلاف اسرائیل و فلسطین

بنیامین نتانیاهو، وعده‌های انتخاباتی متعددی را در راستای انتخابات سراسری اسرائیل (۲۰۰۹) داد. از آن‌جمله، وی در دیدار از شهر اشکلون وعده داد که در صورت دستیابی به مقام نخست‌وزیری اسرائیل، حکومت حماس در نوار غزه را سرنگون خواهد کرد.
شهرک‌های یهودی‌نشین

بنیامین نتانیاهو همچنین وعده داده است تا «رشد طبیعی شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری رود اردن را ادامه دهد، با برچیدن شهرک‌ها مخالفت کند، از دادن امتیاز درباره تقسیم اورشلیم به فلسطینی‌ها خودداری ورزد و سرانجام این‌که به توافقات پشت‌پرده دولت‌مردان سابق اسرائیل با حکومت خودگردان فلسطین تعهدی نداشته باشد

کشور مستقل فلسطینی

در تاریخ ۱۴ ژوئن ۲۰۰۹ میلادی، بنیامین نتانیاهو، در سخنرانی در دانشگاه تل‌آویو برای اولین بار با تشکیل کشور مستقل فلسطینی به طور مشروط موافقت کرد. او بازگشت آوارگان فلسطینی را منتفی و اورشلیم را پایتخت واحد و ابدی اسرائیل دانست و غیرنظامی‌شدن مناطق فلسطینی و به رسمیت‌شناختن اسرائیل، به عنوان یک دولت یهودی از سوی فلسطینی‌ها را پیش‌شرط موافقت با تشکیل کشور فلسطینی دانست.

 

 

نتانیاهو سرطان گرفت

نتانیاهو سرطان گرفت