زهرا نعمتی بهترین ورزشکار دنیا شد

زهرا نعمتی بهترین ورزشکار دنیا شد

با سلام خدمت کاربران مجله اینترنتی اراس یه خبر بسیار خوب به دستم رسید که دلم نیامد به اشتراک نذارم

واون اینکه شیر زن کشورمون زهرا نعمتی بهترین ورزشکار دنیا شد

راستی مردهای باغیرت فوتبالی  لازمه که کلاتون رو بزارین بالاتر

زهرا نعمتی

زهرا نعمتی

زهرا نعمتی بهترین ورزشکار دنیا شد

سایت بین المللی پارالمپیک طی چند روز گذذشته اسامی ۷ ورزشکار منتخب خود را از ۶ رشته اعلام کرده بود و از کاربران خواسته بود از میان آنها برترین ورزشکار معلول جهان در ماه گشته میلادی را انتخاب کنند.

در فهرست منتخب سایت بین المللی پارالمپیک زهرا نعمتی کماندار قهار کشورمان که موفق شد به تازگی سهمیه رقابت های المپیک و پارالمپیک ریو را به دست آورد ،با آنا لنا فراستر اسکی‌باز آلمانی ، مک فارن دونده آمریکایی ، ماریانا شفچوک وزنه‌بردار اوکراینی ، اینا چرنیاک جودو‌کار اوکراینی ، ریا مارکز و جولیوس اوبرو از فیلیپین (این دو ورزشکار در قالب بک تیم فعالیت می‌کنند) رقابت داشت.

با پایان یافتن مهلت نظر سنجی بانوی تیرانداز کشورمان موفق شد عنوان برترین ورزشکار معلول جهان در ماه نوامبر را به خود اختصاص دهد.

در این نظرسنجی ، زهرا نعمتی موفق شد ۸۴ درصد آرا را به خود اختصاص دهد، و پس از او آنا فورستر اسکی‌باز آلمانی با کسب ۷ درصد آرا دوم شد و جودوکار اوکراینی با ۴ درصد در مکان سوم ایستاد.

 

 

زهرا نعمتی

زهرا نعمتی

بیوگرافی زهرا نعمتی

 

زهرا نعمتی زادهٔ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۴ عضو تیم‌ملی تیراندازی با کمان بانوان معلول ایران است. وی نخستین و تنها زن در تاریخ ورزش ایران است که موفق به کسب مدال طلا در سطح بازی‌های جهانی المپیک و پارالیمپیک شده است. او هم‎چنین، ۸ خرداد ۱۳۹۲در مراسم کمیته بین‎المللی المپیک در سن پترزبورگ روسیه مفتخر به دریافت جایزه معتبر ورزشکار برتر پارالیمپیک ۲۰۱۲ لندن از سوی «بنیاد بین‎المللی اسپورت آکورد» شد.

 

«رهام شهابی‎پور»  همسر زهرا نعمتی عضو تیم‌ملی تیراندازی با کمان مردان معلول ایران است. این زوج قهرمان، جشن عروسی خود را پس از دریافت مدال طلای زهرا نعمتی در دهکده المپیک لندن ۲۰۱۲ برگزار کردند.
عضویت در تیم‌ملی تکواندوی بانوان ایران

زهرا نعمتی، پیش از این، عضو تیم‌ملی تکواندوی بانوان ایران بود. وی پس از این که در سال ۱۳۸۳ در اثر سانحهٔ رانندگی ویلچرنشین شد به ورزش تیراندازی با کمان روی آورد.
افتخارات

پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن

زهرا نعمتی با کسب مدال طلای بازی‌های پارالمپیک تابستانی ۲۰۱۲ در شاخهٔ ریکرو انفرادی نام خود را به عنوان نخستین و تنها زن در تاریخ ورزش ایران که موفق به کسب مدال طلا در سطح المپیک و پارالیمپیک شده‎است، جاودانه کرد.
وی هم‎چنین به همراه راضیه شیرمحمدی و زهرا جوانمرد که تیم ملی تیراندازی با کمان بانوان ایران را در قسمت تیمی تشکیل می‎دادند عنوان سومی و مدال برنز پارالیمپیک ۲۰۱۲ لندنرا به‎دست آوردند.

جایزه ورزشکار برتر پارالیمپیک ۲۰۱۲ لندن

زهرا نعمتی در ۲۹ می ۲۰۱۳ از سوی «بنیاد بین‎المللی اسپورت آکورد» مفتخر به دریافت جایزه معتبر ورزشکار برتر پارالیمپیک ۲۰۱۲ لندن شد. مراسم اهدای جوایز منتخبین اسپورت آکورد با حضور رئیس کمیته بین‌المللی المپیک، رئیس کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش روسیه و روسای فدراسیون‌های جهانی و نامزدهای معرفی‎شده برای دریافت این جایزه در شهر سن پترزبورگ روسیه برگزار

زهرا نعمتی

زهرا نعمتی

زهرا نعمتی بهترین ورزشکار دنیا شد


x بستن تبلیغات